Jak dobrze zdać maturę z biologii? 

26 kwietnia 2020

Egzamin maturalny z biologii jest uznawany za jeden z najtrudniejszych egzaminów przygotowywanych przez Centralną Komisję Egzaminacyjną. Wśród uczniów panuje powszechna opinia, że zadania występujące w arkuszu maturalnym z biologii są zazwyczaj bardzo skomplikowane i podchwytliwe. Z tego powodu maturzyści, szczególnie ci, którzy planują wybrać się na uniwersytet medyczny, drżą przed perspektywą przystąpienia do tego trudnego sprawdzianu. Jak zatem dobrze przygotować się do zdania matury z biologii, by egzamin był tylko czystą formalnością i wręcz przyjemnością? Z pewnością pomóc w tym może repetytorium “Teraz Matura biologia“. Publikacja przygotowana przez wydawnictwo Nowa Era dostępna jest na rynku już od kilku lat (https://www.taniaksiazka.pl/teraz-matura-2019-biologia-zadania-i-arkusze-maturalne-p-795538.html). Maturzyści, którzy korzystali z niej podczas powtórek w ostatniej klasie szkoły średniej zgodnie podkreślają, że dzięki “Teraz Matura biologia” przygotowania i powtarzanie materiału z podstawy programowej było dużo łatwiejsze i bardziej efektywne.

Co zawiera vademecum?

Repetytorium “Teraz Matura biologia” bardzo pomaga w uporządkowaniu wiedzy zdobytej podczas kilku lat nauki w liceum czy technikum. Biologia to przedmiot, który dotyka bardzo różnorodnych kwestii. Na lekcjach uczniowie zagadnienia dotyczące zarówno organizmów roślinnych, jak i zwierzęcych czy ludzkich. Muszą nauczyć się wielu skomplikowanych, często łacińskich nazw, a także zapamiętać kolejne etapy różnych procesów, zachodzących na poziomach pojedynczych komórek, narządów, czy całych ekosystemów. Nic dziwnego, że część uczniów obawia się ogromu materiału do zapamiętania. Na szczęście vademecum “Teraz Matura biologia” dzięki zastosowaniu różnych metod prezentacji treści znacznie ułatwia usystematyzowanie wiedzy i zapamiętanie najważniejszych informacji. Repetytorium oprócz prezentowania treści z podstawy programowej zachęca także maturzystów do zapoznania się z poszczególnymi typami zadań egzaminacyjnych, co również stanowi ogromną zaletę.

Typy zadań w “Teraz Matura biologia”

Teraz Matura biologia” ma nie tylko pomóc w zapamiętywaniu informacji, ale także zachęca uczniów do ćwiczenia umiejętności myślenia wymaganych na maturze. Z tego powodu w vademecum zastosowano różne metody prezentacji treści:

Szkoła zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com
Tagi
Kategoria Teraz Matura - biologia